6. Jak zmniejszyć zużycie energii?
Utrzymanie pracy maszyn, linii produkcyjnych czy oświetlenie obiektów generuje ogromny pobór energii, co za tym idzie, bardzo wysokie koszty. Wiele firm nie zdaje sobie sprawy, że odpowiednim zestawem działań można w znaczącym stopniu obniżyć zapotrzebowanie na energię, dzięki czemu mogą uniknąć stałych dużych wydatków. Nieświadomość ta prowadzi do strat, zmniejszenia budżetu firmy, a w konsekwencji do spowolnienia rozwoju przedsiębiorstwa i mniejszych zysków. Co daje nam wiedzę, że koszty eksploatacji można obniżyć? Obecność nowych technologii, ich koszt i dane o koszcie ich utrzymania. Rachunek jest brutalnie prosty. Inwestycja w modernizację daje natychmiastowe zmniejszenie kosztów utrzymania instalacji, a sam jej koszt zwraca się w ciągu kilku lat. A jeżeli inwestycja spłacana jest w ratach… a, większe sumy w budżecie zostają już od pierwszego miesiąca, ale o szczegółach spłaty ratalnej w innym artykule.
Jak wymienić instalację na energooszczędną?
Każdy budynek jest inny. nawet jeśli mamy x takich samych obiektów to ich otoczenie warunki atmosferyczne czy różnorodne czynniki zewnętrzne w tym ludzkie sprawiają, że do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Rozpoczynając od analizy całej sytuacji poprzez audyt, otrzymamy wszystkie dane o bolączkach naszej instalacji. Czym jest audyt, szczegółowo pisaliśmy już w innym artykule. Przeprowadzając go, robisz pierwszy krok do oszczędności. Narysowaliśmy już drogę, teraz trzeba ją przejść.
Czeka Cię dobór rozwiązań do potrzeb Twojego budynku. Bezcenna może się okazać pomoc ekspertów znających rynek, urządzenia i mających doświadczenie w podobnych przypadkach. Projekt, symulacje i analizy pozwolą dobrać system odpowiedni dla Ciebie.
Ograniczony budżet nie musi oznaczać pójścia na kompromisy, rozmawiaj otwarcie o Twojej sytuacji z ekspertami, droga do osiągnięcia celu będzie jeszcze bardziej jasna i klarowna.
Został ostatni krok, a mianowicie wdrożenie planu w Życie. Zakup lub wynajem urządzeń oraz ich montaż. Potrzebujesz zespołu doświadczonych instalatorów z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą do wykonania modernizacji Twojego systemu. Jednak modernizacja to nie tylko montaż, ale również kalibracja, czyli dostosowanie ustawień urządzeń do oczekiwanych warunków pracy oraz przeszkolenie personelu odpowiedzialnego za ich doglądanie jak używać urządzeń, aby osiągać pożądane oszczędności w poborze energii elektrycznej. Twoi instalatorzy zajmą się również przeglądami i serwisem urządzeń w przyszłości, abyś miał pewność, że ich wydajność jest cały czas na tym samym, wysokim poziomie.
Na koniec możesz zlecić przeprowadzenie jeszcze audytu powykonawczego. Dostarczy to wiedzy na temat osiągniętych wyników, oczekiwanej żywotności urządzeń, a także… jakości wykonania usług. Najważniejszym zadaniem audytu końcowego będzie zapewnienie Cię,
że wszystko pracuje jak należy i od teraz możesz jeszcze lepiej skupić się na własnym biznesie, wspieranym teraz dodatkowo przez oszczędności poczynione na wymianie instalacji. Zaciekawiony? Zadzwoń do nas lub napisz, klikając kontakt.